Egy igazán hagyományos étel a kötött galuska leves, amihez teljesen megfelelő, ha csak valami könnyed második fogást készítünk. A leves receptje általában generációról generációra száll a családban, mi is egy ilyet próbáltunk most ki. Jelentjük, nekünk bejött a leves!
Egy régi paraszti étel a kötött galuska leves, mára talán már kevésbé számít trendinek. Tipikus “szegény-ember” eledele, mivel az alapanyagok egyszerűen beszerezhetőek, és nem terhelik meg a pénztárcánkat. Érdekesség azonban, hogy bár a magyar konyha részeként tekintenek a kötött galuska levesre, mára meglepően kevesen ismerik ezt a hagyományos ételt. Mi úgy gondoltuk, megtörjük az átkot, és elkészítjük egy régebbi receptünk alapján.
Az eredeti kötött galuska leves egyébként nem tartalmaz zöldséget, mi azonban úgy gondoljuk, hogy így még finomabb és tartalmasabb lesz a végeredmény!
Először elkészítjük a tésztát a tojásból és a lisztből. Hozzáadunk egy csipet sót, jól összegyúrjuk, majd 15-20 percig pihentetjük a hűtőben fóliába csomagolva, hogy ne száradjon ki.
Közben elkészítjük a hagymás-paprikás zsírt, amivel majd megkenjük a kinyújtott tésztát. Ehhez a vöröshagymát finomra vágjuk, megdinszteljük a zsíron, majd lehúzzuk a tűzről, és hozzáadjuk a pirospaprikát, majd egy kevés frissen őrölt fekete borsot. (Annyira kell, hogy meleg legyen, hogy a paprika kicsit megpiruljon, de fontos, hogy ne égjen meg.)
Miután a tészta eleget pihent, lisztezett deszkán vékonyra nyújtjuk, és a kinyújtott felületét megkenjük a már langyosra hűlt paprikás zsírral. A megkent tésztát kb. 1 cm-es sávban lehatjuk kétszer, majd ezt a lehajtott sávot éles késsel levágjuk. A lehajtott, levágott tésztacsíkokat elkezdjük lazán megcsomózni, majd minden csomót leszakítunk és addig folytatjuk, amíg a tészta elfogy.
Egy nagyobb fazékban feltesszük a vizet a leveshez, és beletesszük a megtisztított és nagyjából egyformára aprított zöldségeket a paprikával, a lehéjazott paradicsommal és a zöldekkel együtt. Sóval, borssal és kevés köménnyel ízesítjük.
Amikor a leves forr, a kész tésztacsomókat belefőzzük, és kb. 10-15 perc alatt hagyjuk átfőni. (A biztonság kedvéért vegyünk ki egyet és vágjuk ketté, hogy megnézzük, nem maradt-e belül fehér, nyers a tészta.) Forrón tálalva az igazi!
Az idei húsvét garantáltan könnyeket csal a szemedbe – méghozzá az ízélménytől! Az Univer egy…
Ha eddig csak annyit tudtál a matcháról, hogy valami furcsa zöld por, amit a fiatalok…
A mosási szerek dinamikus világában a Mosóparfüm kedvenccé vált azok körében, akik friss, tartós illatot…
Az utóbbi években látványosan megváltozott a fiatalok viszonya az alkoholmentes italokhoz. A HEINEKEN és az…
Ha idén valami igazán különleges élményt keresel Valentin-napra, a McDonald’s Nyugati téri étterme egy romantikus…
A szombat este sokak számára a hétvége legjobb része: ilyenkor van idő kicsit lelassulni, feltöltődni…