Nem gondoljuk, hogy minden hagyományos ételt meg kellene reformálni, és mi pont így vagyunk, – kövezzetek meg – de a kelkáposzta főzelék receptjével is.
Való igaz, hogy a suliban már attól rosszul voltunk, ha megéreztük a menzáról feláramló kelkáposzta főzelék illatát, és lássuk be, a szétfőtt káposztalevelek sem nyújtottak túlságosan kellemes látványt. Minden okunk megvolt rá, hogy ne szeressük, a főzelékek iránti nagy ellenszenv egyébként is nagyrészt a kellemetlen menzás élményeken alapszik.
Márpedig a kelkáposzta főzelék – amellett, hogy nagyon egészséges – ízletes is lehet, és ehhez túl nagy variálásra nincs is szükségünk az eredeti recepthez képest. Amit viszont érdemes betartanunk, hogy ne használjunk rántást, teljesen felesleges, ha burgonyát is teszünk bele. A köménymag és a babérlevél viszont elmaradhatatlan kellékei a főzelék receptjének.
Tálalhatjuk sült hússal, sült kolbásszal, sült virslivel, rántott zöldségekkel vagy magában is.
Hozzávalók
- 1 közepes kelkáposzta
- 4-5 közepes burgonya
- 1 kis fej vöröshagyma
- 2 gerezd fokhagyma
- 1 tk köménymag
- 1 babérlevél
- só, bors
- 1 ek olívaolaj
- 1-2 kanál kanál tejföl vagy 1 tk almaecet (opcionális)
Mossuk és hámozzuk meg a burgonyát, vágjuk fel kockákra. Mossuk meg a kelkáposzta leveleit, vágjuk le a torzsa véget, és vágjuk fel kb 1cm-es csíkokra.
Az apróra vágott vöröshagymát és fokhagymát fonnyasszuk meg az olajon, majd adjuk hozzá a burgonya darabokat. Néhány percig pároljuk a hagymával majd öntsük fel annyi vízzel, hogy ellepje.
Ízlés szerint adjunk hozzá sót, köménymagot, babérlevelet.
Amikor félig megpuhult a burgonya, adjuk hozzá a kelkáposzta csíkokat, majd főzzük tovább kb 15-20 percig. A burgonya nagy része ekkora szétfőtt, de törjük tovább egy villával, vagy kézi turmixszal olyan sűrűségűre, ahogy szeretjük.
Vegyük ki a babérlevelet, és tálaljuk tejföllel.
Jó étvágyat kívánunk hozzá.
Borítókép forrása: Receptműhely