Tehenek nélküli, élesztőből kivont mesterséges tehéntejet állítottak elő a tel avivi egyetem kutatói. 

Ma már igen kevesen gondolják azt, hogy a tejtermékek zöldellő legelők melletti farmokon készülnek, ahol a bocik is örömmel élik le életüket. Egyre több információ van arról, milyen szenvedésen mennek keresztül a nagyüzemi tejtermelés áldozatai, és az sem kétséges, hogy a tejtermékek ész nélküli gyártása mekkora károkat okoz a környezetnek és az emberi egészségnek.

A kutatók szerint az elmúlt negyven évben a nagyüzemi állattartás globális jelenséggé vált, ahol a higiéniátlan körülmények, a stressz és a rendkívül intenzív életciklus miatt a nagyüzemi állatok folyamatos gyógyszerezésre szorulnak: Amerikában az összes antibiotikum 80, Európában pedig 65 százalékát használják fel a beteg haszonállatok kezelésére.

Az Imagindairy névre keresztelt vállalat célja, hogy olyan folyadékot állítsanak elő, mely a tehéntej összes hasznos tápanyagát tartalmazza, mindezt úgy, hogy sem a környezetet, sem a teheneket nem károsítjuk vele.

mesterséges-tehéntejet
Fotó: Israel21

A vállalat a tej előállítása mellett sajtok kifejlesztését is célul tűzte ki. Ezek az élesztőből készült termékek nem csak hasonlítanak a valódi tejtermékekre, de sokkal egészségesebbek is, hiszen nem tartalmaznak koleszterint, laktózt vagy szomatikus sejteket. A mesterséges tehéntejet a modern géntechnológia segítségével fejlesztették ki,  az élesztő átalakításával.

Tuller professzor módszerét a múltban sikeresen alkalmazták vakcinák, antitestek, bioszenzorok és zöld energia előállítására különféle organizmusok, például baktériumok, mikroalgák, sőt vírusok felhasználásával.

Ha tetszett a cikk, további hírekért, érdekességekért kövess minket a Facebookon!
Hirdetés: