A szilva a nyár végi és őszi időszak egyik ajándéka, amely nemcsak nyersen finom, de lekvárként, aszalványként és befőttként is megállja a helyét.

A szilva talán manapság már kevésbé trendi, mint más egzotikus növények, és nem zengenek róla ódákat a divatos bioboltok. Pedig kár lenne a süllyesztőbe dobni, csak azért, mert mostanság kevésbé szól róla a fáma. Mi most megmutatjuk, mi mindenre jó!

Segíti az emésztőrendszert

A szilva legismertebb jó tulajdonsága az emésztőrendszerre gyakorolt hatása. Ez elsősorban a benne található nagy mennyiségű rostnak, szorbitnak és szaténnak köszönhető. A népi gyógyászatban hashajtásra is használták, szorulás esetén pedig egy-két kanál szilvalekvárral próbáltak enyhíteni a problémán. Közvetetten fogyókúra esetén is jól jön, ugyanis enyhe hashajtó hatása révén kevésbé engedi felszívódni az anyagokat.

Nyugtató hatású

A szilva kifejezetten nyugtató tulajdonsággal is bír, egy igazi B-vitaminbomba, amely azért is szuper hír, mivel ezek a vitaminok egymás társaságában szívódnak fel a legjobban. Emellett a niacin, a B6-vitamin és a pantoténsav együttesen elősegítik a proteinek és zsírok anyagcseréjét.

Kis ökológia lábnyom

A szilvafa köztudottan igénytelen, kevés gondozásra és energiabefektetésre van szüksége, ugyanakkor kifejezetten bőséges terméssel bír. Vidéken számtalan olyan árva szilvafa áll magányosan körbevéve lehullott gyümölcseivel, ahol senki nincs, aki azokat elfogyasztaná. Tulajdonképpen nem is értjük miért fitymáljuk annyira a szilvát, hiszen egy nagyon praktikus és gazdaságos gyümölcs. Tegyünk ez ellen, ne vesszen kárba az egyik legklasszabb magyar gyümölcsünk!

Hirdetés: