A baranyai Geresdlakban az ehető mézeskalácsfalu elkészítéséhez 45 kiló lisztet, 20 kiló cukrot, 7 kiló mézet és 100 tojást használtak fel.
Bár a járvány a mézeskalácsfalu elkészítésébe is közbeszólt, végül így is megszületett a csodaszép sütiköltemény, melyet immáron 13. alkalommal készítettek el a lelkes sütikészítők. A baranyai településen már hosszú évek óta hagyomány, hogy Advent első vasárnapján átadják a falu mézeskalács-mását.
Idén sok egyéb mellett azokat az alkalmakat is megörökítették mézeskalács formájában, melyekre a vírushelyzet miatt sajnos nem volt lehetőség – például a majálist és a gőzgombóc fesztivált is, derül ki az RTL Klub híradójából. Mivel nagyon sok épület tavalyról maradt meg, azokat nem kellett már elkészíteni, de a geresdi kocsmát például másképpen sütötték meg idén.
Bár a járvány előtti időszakban valóságos népünnepély volt a mézeskalácsfalu elkészítése – hiszen ilyenkor a község nagy része összegyűlt a közösségi házban -, érthető okokból kifolyólag idén jóval kisebb létszámmal készült el a mestermű, mivel egyszerre csupán 2-3 ember szorgoskodhatott vele, és olyanra is akadt példa, aki otthon sütötte ki a rá eső részt.
A geresdlaki mézeskalácsfalut előzetes egyeztetés után ingyen is bárki megtekintheti Vízkeresztig, de a biztonság kedvéért egyszerre csak 9 látogatót fogadnak.
[sc name=”facebook” ]
A magyar konyha gazdag ízvilága és hagyományos receptjei világszerte népszerűek, és sokak számára különleges élményt…
Konyhánk berendezésekor nem csak a minőségi anyagokra, a színek harmóniájára kell odafigyelnünk. Ezeken felül ugyanis…
A modern világban, ahol az internetkapcsolat szinte minden tevékenységünk alapja, elengedhetetlen, hogy megbízható és gyors…
A mai világban, ahol az internetkapcsolat az irodai munka alapvető eleme, elengedhetetlen, hogy olyan hálózati…
Bizonyára te is átélted már, hogy egy hosszú nap után hazaérve csak egy kis kikapcsolódásra…
A mai modern otthonokban elengedhetetlen a megbízható és gyors internetkapcsolat, különösen, ha nagy alapterületű helyiségekről…